KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688302
*
nr 1468 8302
Alexis Ankarcrona
(1825-1901), Sverige
Oljemålning, Sträckande änder. Signerad, daterad 1898. Olja på duk, 31x50, yttermått inklusive ram: 44x64 cm
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 24 maj 2022
kl 18:11:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/5 12:33:58
1
900 kr
24/5 16:48:16
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alexis Ankarcrona
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Läs mer om Alexis Ankarcrona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexis ankarcrona olja olja på duk oljemålning oljemålningar sträckande änder svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Alexis Ankarcrona
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Läs mer om Alexis Ankarcrona
nr 1468 8302
Alexis Ankarcrona
(1825-1901), Sverige
Oljemålning, Sträckande änder. Signerad, daterad 1898. Olja på duk, 31x50, yttermått inklusive ram: 44x64 cm
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 24 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/5 12:33:58 | 1 | 900 kr |
24/5 16:48:16 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alexis Ankarcrona
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.Läs mer om Alexis Ankarcrona
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alexis ankarcrona olja olja på duk oljemålning oljemålningar sträckande änder svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37